• 04.08.2014 III Mistrzostwa w Ratownictwie Morskim

  Na początku sierpnia w Dziwnowie, odbyły się III  Mistrzostwa w Ratownictwie Morskim o Puchar Burmistrza gminy Dziwnów. Byliśmy jednym ze współorganizatorów wydarzenia, a także mieliśmy swojego reprezentanta w drużynie ratowników z Dziwnowa - gospodarzy tegorocznych mistrzostw. 

  Ratownicy zmierzyli się w czterech konkurencjach - "Wyścig z zasobnikiem linowym", "Wyścig z boją SP", "Bieg-Pływanie-Bieg" oraz "Wyścig australijski". 

  Po zaciętej rywalizacji i dogrywce  w biegu na 100m, zawody wygrała drużyna z Łukęcina. Ratownicy z Dziwnowa zdobyli srebro, brąz przypadł dużynie z Dziwnówka. 

  Składamy oficjalne podziękowania dla MARACANA CLUB DZIWNÓW- sponsora generalnego wydarzenia - za pomoc w organizacji mistrzostw oraz wspaniałą imprezę integracyjną po zawodach. 

   

 • 01-07.07.2014 Szkolenia dla firm Budimex i Skanska

  W okresie wakacyjnym realizowaliśmy szkolenia dla firm Budimex i Skanska. Pracownicy nadzoru budowlanego uczestniczyli w 16 godzinnych szkoleniach z zakresu pierwszej pomocy na budowie. Szkolenia oparte były o symulację zdarzeń najczęstszych wypadków podczas wykonywania prac budowlanych - poszkodowani z urazami o charakterze ogólnym oraz z miejscowymi izolowanymi obrażeniami. 

  Forma szkolenia oparta na symulacjach medycznych zrobiła ogromne wrażenie na uczestnikach szkolenia, którzy wykazywali pełne zaangażowanie w ćwiczenia. 

  Życzymy zawsze bezpiecznej pracy, bez żadnych wypadków. 

 • 09-14.06.2014 KPP dla OSP z gminy Krasnystaw

  Drugi tydzień czerwca spędziliśmy na wyjazdowym szkoleniu w Krasnymstawie. Przez sześć dni kursu, strażacy z jednostek OSP zdobywali wiedzę z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Symulacje zdarzeń są elementem wszystkich naszych szkoleń, jednak największe "manewry" odbywają się właśnie w ramach szkoleń z KPP. 

   

  Kursanci muszą zmierzyć się z wysiłkiem fizycznym, zamieszaniem i ogromną ilością wiedzy, którą zdobyli w czasie kursu. Przykładamy ogromną wagę do szkolenia praktycznego, które werefikuje i utrwala posiadaną wiedzę teoretyczną.  

  Składamy serdeczne podziękowania dla PSP Krasnystaw za współpracę przy organizacji szkolenia oraz wspólne ćwiczenia przeprowadzone na terenie jednostki. 

   

  Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo z ćwiczeń realizowanych na kursie. 

   

  >>FILM KPP KRASNYSTAW - MEDIKURS<<

 • 02-05.06.2014 Cykl Szkoleń dla firm Herbapol i Budimex

  Pierwszy tydzień czerwca rozpoczęliśmy cykem szkoleń dla firm Herbapol i Budimex. Szkolenia jak zawsze opierały się na symulacjach medycznych, w których pracownicy musieli zmierzyć się z realnym działaniem, bardzo wiarygodnymi poszkodowanymi, chaosem i stresem. Szkolenia były profilowane pod kątem zagrożeń występujących na terenie miejsca pracy. 

  Mimo wstępnego przeświadczenia uczestników, że nie są w stanie skutecznie udzielać pomocy, w trakcie zajęć wszysycy kursanci zdecydowanie stwierdzili, że są najlepszymi ratownikami, a ich proste działania realnie zwiększają szansę przeżycia poszkodowanych.  

 • 26-28.05.2014 Szkolenie NESTLE POLSKA

  Pod koniec maja mieliśmy przyjemność zrealizować wyjazdowe, dwudniowe szkolenie dla NESTLE POLSKA.

  Szkolenie było nietypowe ponieważ zostało poszerzone o więdzę z zkaresu udzielenia pomocy tonącym oraz zasad gaszenia ognia. Wszysycy uczestnicy szkolenia zdobyli praktyczną wiedzę i umiejętności z zkaresu organizacji pomocy na miejscu zdarzenia oraz zasad postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia poszkodowanych. 

  Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z udzielania pomocy osobie tonącej. Każdy uczestnik szkolenia mógł się przekonać jak niebezpieczne jest lekceważenie swojego bezpieczeństwa, zwłaszcza podczas udzielania pomocy w wodzie. 

  Chcieliśmy serdecznie podziękować uczestnikom za profesjonalizm i pełne zaangażowanie podczas trwania szkolenia. 

 • 05.05-9.05.2014 TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA NA BUDOWACH

  Przez cały tydzień na budowach w Warszawie i Lublinie odbywały się szkolenia dla pracowników firm SKANSKA i BUDIMEX. 

  Uczestniczy szkoleń nie mieli łatwego zadania, ponieważ już na początku szkolenia musieli zmierzyć się z sytuacją symulowanego wypadku z udziałem dwóch osób. Niestety podczas symulacji wychodzą braki z poprzednich szkoleń "wykladowych", po których pracownicy nie wiedzą jak zachować się w rzeczywistej sytuacji na terenie budowy.  

  Po wstępnym zetknięciu z chaosem na miejscu zdarzenia, każdy z uczestników szkolenia poznawał zasady prowadzenia resuscytacji, postępowania z poszkodowanym po urazie ogólnym oraz postępowania z obrażeniami zagrażającymi życiu. 

  Podczas szkolenia instruktorzy przeprowadzali pokazy prowadzenia akcji ratunkowej oraz przedstawili pomysł sprawnego informowania o wypadku na terenach budowy lub zakładów o wysokim poziomie hałasu. 

  Szkolenia spotkały się z ogromnym zainteresowaniem ze strony uczesteników, którzy chętnie i z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach. 

 • 25.03.2014 Szkolenie w Przychodni Rejonowo-Specjalistycznej Nr 1 w Oleśnicy

  25 marca w Oleśnicy odbyło się szkolenie z zakresu BLS+ AED dla osób z obowiązkiem udzielania pomocy. W szkoleniu wzięli udział lekarze pracujący na codzień w przychodni nr 1 w Oleśnicy. Zakres kursu został poszerzony o procedury możliwe do wykonania w przychodni oraz użycie dostępnego sprzętu, z wyłączeniem medycznych czynności ratunkowych. 

  Forma nauki oparta na symulacjach medycznych bardzo spodobała się wszystkim uczestnikom szkolenia, każdy miał szanse przećwiczyć postępowanie w najważniejszych stanach zagrożenia zdrowia lub życia pacjenta.

 • 04.03-31.03.2014 Pierwszy etap wiosennej edycji "Bezpiecznego Malucha" za nami!

  Przez cały marzec, spotkalismy się ponad 25 razy z rodzicami  na terenie całego kraju. Celem spotkań warsztatowych jest edukacja rodziców w zakresie bezpiecznego i zdrowego rozwoju dziecka. Akcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem, od początku jej trwania około 20 tysięcy rodziców skorzystało z możliwości bezpłatnej nauki, między innymi pierwszej pomocy w stanach nagłych u dziecka. 

  Spotkania odbywają się przyjaznej atmosferze, dzięki której, skutecznie motywujemy rodziców do działania.

  Najlepszą nagrodą za wysiłek włożony w relaizację spotkań, jest chwila, w której otrzymujemy informację, że dzięki Kampani Bezpieczny Maluch udało uratować się życie dzieci.

  Dziękujemy za zaufanie! Zapraszamy kolejnych rodziców do udziału w warsztatach.

  www.bezpiecznymaluch.com.pl

 • 27.02-01.03.2014 Medikurs i fotelik.info na targach "CZAS DZIECKA"

  W trakcie trwania targów "Czas dziecka" w Kielcach ekipa Medikursu razem z zespołem portalu ww.fotelik.info  pokazywała jak zachować się w sytuacji wypadku i jak udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym. Pokaz cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród wszystkich wystawców uczestniczących w targach.
  fot. fotelik.info

 • 11.02.2014 EXTREMALNI ODPOWIEDZIALNI - szkolenie dla MOTOCYKLISTÓW

  8 lutego już po raz trzeci spotkaliśmy się na szkoleniu EXTREMALNI ODPOWIEDZIALNI dla Motocyklistów. Na uczestników szkolenie czekała solidna dawka wiedzy teoretycznej i dużo większa praktyki. Szkolenie profilowane było pod kątem najczęstszych zdarzeń związanych z jazdą motocyklem oraz często występujących stanów nagłych. Ćwiczenia w formie symulowanych przypadków, zbliżonych maksymalnie do rzeczywistych warunków działania, pozowoliły szybko przyswoić wiedzę.

  »ZDJĘCIA ZE SZKOLENIA«

  Liczymy, że inicjatywa szkoleń dla wszystkich "Extremalnych" znajdzie poparcie wśród różnych grup związanych ze sportami podwyższonego ryzyka.

Strony